CATALOG
Produse in cos

    Cablu FIBRA OPTICA

    Cautati cabluri din fibra optica cu 2 fire si nu stiti ce sa alegeti sau care sunt avantajele dvs. dupa utilizarea acestor cabluri? Ei bine, acum tot mai multi oameni aleg sa cumpere cabluri optice in loc de cabluri de cupru. Fibra optica este o tehnologie descoperita abia recent si poate ajuta oamenii sa beneficieze de multiple avantaje. Aceasta este o tehnologie foarte avansata, care este utilizata pentru o gama destul de larga de incarcari in reteaua locala si functioneaza la 100 Mbps pe o distanta de 200 de kilometri. Este realizat dintr-un miez transparent din sticla sau plastic prin care sunt transmise semnale optice cu o lungime de unda de 1300 nm. Cablurile cu fibra optica sunt realizate din fire de sticla si sunt proiectate pentru retele de date de mare viteza, de telecomunicatii si de inalta performanta. Cablurile cu fibra optica asigura o latime de banda mare si pot transmite, de asemenea, distante mai mari, acceptand sisteme foarte mari de internet, cablu si telefon din intreaga lume, ceea ce este foarte bun. Aceste cabluri din fibra optica poarta semnale de comunicatie si utilizeaza impulsuri luminoase generate de lasere mici sau LED-uri. Un cablu este format din unul sau mai multe fire de sticla, aceste fire sunt foarte subtiri, putin mai groase decat firele umane. Daca alegeti sa cumparati cablu de fibra optica, va puteti bucura de multe avantaje. Cand vine vorba de pretul cablului de fibra optica, va rugam sa aflati ca avantajele sale sunt suficiente pentru a va ajuta sa nu cheltuiti bani. Fibra optica are o capacitate mult mai mare decat cablurile traditionale.

    In plus, deoarece lumina se poate raspandi mai usor pe cablurile de fibra optica fara a-si pierde puterea, nevoia de amplificatoare de semnal este redusa automat. In plus, fibrele optice sunt mai putin susceptibile la interferente. Cablurile traditionale necesita ecranare speciala. Veti gasi o varietate de fibre optice pe piata, dar cel mai bine este sa alegeti produsul de care aveti nevoie din Eldepo.ro. Alegeti cablul potrivit si utilizati-l corect pe baza criteriilor importante pe care le-ati luat in considerare de la inceput. Pe Eldepo.ro, puteti gasi nu numai aceste tipuri de cabluri cu fibra optica, ci si multe alte tipuri de cabluri, care va vor ajuta sa obtineti multe avantaje speciale.


    Eldepo este un magazin online care va poate ajuta sa gasiti produsul de care aveti nevoie, dintr-o gama atent selectionata de produse dorite! Toate acestea sunt avantajoase, eficiente si prezinta un pret accesibil pentru orice buget, ceea ce este mai mult decat suficient. Asadar, daca aveti nelamuriri sau daca doriti sa comandati un anumit produs si nu stiti cum sa procedati, apelati la numarul de telefon de pe site!Greutatea fibrelor optice este mult mai usoara decat cablul de retea, deoarece este mult mai subtire, ceea ce reprezinta principalul avantaj in cablare. Si nu este afectat de fulgere sau interferente electromagnetice, ceea ce este foarte bun si este aproape imposibil sa intercepti date. Verificati toate tipurile de cabluri si beneficiati de reduceri pe Eldepo.ro!

    Cablu FIBRA OPTICA cu Sufa 2 Fire 1000m
    Lipsa stoc
    Stoc: Lipsa stoc Cod Produs: FTTH2-1000M
    Cablu fibra optica cu sufa 2 fire tambur 1000mFibră: 1× 9/125 (G.657A2), culoare naturală;Atenuare: ≦ 0.4 dB @ 1310 nm, ≦ 0.3 dB @ 1550 nm;Rază minimă de îndoire: 120 mm;Rază minimă de îndoire (fără şufă): 10 mm (static), 25 mm (dinamic);Manta: material LSZH, culoare neagră;Şufă de susţinere: ..
    499,80 RON Fără TVA:420,00 RON
    Stoc: In stoc Cod Produs: FTTH2+S500M
    Cablu FIBRA OPTICA cu Sufa 2 Fire Tambur - 500mFibră: 1× 9/125 (G.657A2), culoare naturală;Atenuare: ≦ 0.4 dB @ 1310 nm, ≦ 0.3 dB @ 1550 nm;Rază minimă de îndoire: 120 mm;Rază minimă de îndoire (fără şufă): 10 mm (static), 25 mm (dinamic);Manta: material LSZH, culoare neagră;Şufă de susţinere: ⌀ 1..
    267,75 RON Fără TVA:225,00 RON
    Afişare 1 - 2 din 2 (1 pagini)